Dřevěný mobilní dům pro celoroční pobyt
Dřevo bývalo po staletí stavební surovinou pro výstavbu lidských sídel a v některých zemích, zejména na severu Evropy a v zámoří, tyto typy objektů převažují nad zděnými dodnes. Když se například rozjedete do Kanady, do oblasti Yukon Territory, zahlédnete ve městě Whitehorse mnoho dřevěných domů, a nelze tvrdit, že jde o nějaké podřadné stavby, které se po několika letech rozpadnou, anebo v nich lidé strádají zimou. Dřevostavby stále patří mezi běžný standard i tam, kde teploty ovzduší v zimním období padají velmi hluboko pod bod mrazu.
S dřevostavbami však můžete počítat i v naší zemi. Ze dřeva se staví nízkoenergetické domy, ale také dřevěné mobilní domy https://www.top-mobilnidomy.cz/, zpracování dřeva využívá materiál i z polomů a podobných živelných pohrom či odumřelých stromů, takže nelze jednoznačně říci, že jde o ekologicky nešetrný způsob. Vždy záleží na dobré vůli lidí, kteří se starají o lesní hospodářství, a měli by se snažit o jeho udržitelnost a smysluplné využívání.
Životnost dřevostaveb dosahuje desítek let, a pokud je dřevo ošetřeno proti hnilobě, plísni, houbám či dřevokaznému hmyzu, může vás taková stavba i přežít. Tyto stavby zároveň nevyžadují žádnou zvláštní údržbu, nemusíte kolem nich neustále pobíhat s barvou, štětcem a smirkovým papírem, a chcete-li vhodná doporučení, jak se o mobilní dům správně starat, pokládejte otázky specializované firmě.
Celoročně obyvatelné mobilní dřevostavby jsou dostatečně zateplené a vaší jedinou starostí při pořízení takové stavby, je předem rozhodnout a domluvit, jaký v ní bude zdroj vytápění. Mohou to být elektrické přímotopy nebo elektrokotel, ale vzhledem k rostoucím cenám elektřiny jsou výhodnější buď tepelná čerpadla, anebo klasika v podobě vytápění dřevem v krbových kamnech. Jaké možnosti však máte reálně v mobilním domě, by vám měl sdělit na informativní schůzce váš výrobce a prodejce.