Bankovní anebo nebankovní půjčka, která je ta pravá?
Pokud je vaše rozhodnutí, že si půjčíte peníze nezvratné, tak byste si měli dobře rozmyslet, kde to uděláte, jakou částku si půjčíte, a především také to, kde si půjčku sjednáte .
Možná se vám to nezdá, ale právě takové detaily mají velký vliv na to, zda budete v budoucnosti schopni půjčku splácet. A to je poměrně zásadní věc. Vždyť nikdo z nás by nechtěl upadnout do dluhové pasti, ze které je jen těžká cesta ven. A zpravidla to znamená také to, že nevyhnutelně přijdete o svůj majetek. Takže dobře si rozmyslet, zda si peníze opravdu potřebujete půjčit a kolik to bude, je naprosto zásadní.
V zásadě máte dvě hlavní možnosti, kam pro svou půjčku můžete jít:
Za prvé si můžete půjčku sjednat v bance. Ovšem to může být pro mnohé lidi velice komplikované. Problém je totiž v tom, že sjednat si půjčku v bance znamená vyhovět všem přísným podmínkám, které banky mají nastaveny. V zásadě k nim patří to, že nesmíte mít žádný záznam v bankovním či v nebankovním registru, protože v takovém případě se s možností půjčky můžete rovnou rozloučit. Dále je podstatné, abyste měli příjem o určité výši, který bude zárukou toho, že budete schopni bez problémů splácet. Nicméně v bankách hlídají i zdánlivě nepodstatné detaily jako je třeba to, jaký je váš věk, který by neměl být ani příliš nízký, ani příliš vysoký, v opačném případě to může být také problém.
Z těchto podmínek už je tedy předem jasné, že jim jen tak někdo nebude schopný vyhovět. V takovém případě pak nezbývá, než si sjednat nebankovní hypotéku, která je mnohem více vstřícná, i když máte nějaký vroubek v registru anebo nižší příjem. Nicméně měli byste si předem dobře spočítat, zda takovou půjčku budete opravdu schopni splácet, protože úroky nebankovních hypoték jsou oproti těm bankovním mnohem vyšší, a ne každý je unese.